پایگاه خبری تحلیلی امید شهر

ساختمان پلاسکو پس از 54 سال فرو ریخت

ایجاد: 1395/11/01 - 19:39

ساختمان 54 ساله پلاسکو امروز ساعت 7:59 آتش گرفت و پس از 3 ساعت، به طور کامل فرو ریخت و خسارات جانی و مالی فراوان به بار آورد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "امید شهر" معاون امنیتی استاندار تهران در ارتباط با حادثه امروز خیابان جمهوری گفت: اعلام نشت گاز به عنوان دلیل آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو درست نیست و اصلا این ساختمان لوله‌کشی گاز نداشته و کسبه از پیک‌نیک و یا وسایل دیگر گرمایشی استفاده می‌کردند. اینکه گفته شده، علت آتش‌سوزی امنیتی بوده، اصلا درست نیست و این آتش‌سوزی کاملا طبیعی است.

آتش سوزی صبح امروز از طبقات 7 و 8 آغاز و به دیگر طبقات فوقانی سرایت کرد و در نهایت با تلاش گروه های متعدد، آتش مهار نشد و ساختمان در حوالی ساعت 11:30 پیش چشم هزاران شهروند فرو ریخت. محسن همدانی معاون امنیتی استاندار تهران اتصال برق در یکی از طبقات را عامل اصلی آتش‌سوزی ابتدایی ساختمان پلاسکو دانست.
تعداد مصدومان حادثه صبح امروز ساختمان پلاسکو تا این لحظه به 78 نفر رسیده که 27 نفر از مصدومان به دلیل شدت جراحات به بیمارستان منتقل شدند. شهردار تهران هم از شهادت 20 آتش نشان در جریان این حادثه خبر داد که البته سخنگوی سازمان آتش نشانی این خبر را تایید شده ندانست و ابراز امیدواری کرد با تلاش گروه های امدادی بتوان این افراد را از زیر آوار بیرون کشید. وی گفت: تا خروج نهایی آتش نشانان، نمی توان شهادت آنها را تایید کرد.

ساختمان پلاسکو توسط حبیب‌الله القانیان مالک کارخانه‌ پلاسکو، بزرگ‌ترین مجموعه‌ تولیدی پلاستیک و ملامین ایران، بین سال های 39 تا 41 ساخته شد. ساختمان پلاسکو و ساختمان آلومینیوم، به‌عنوان نخستین برج‌های ایرانی، بخشی از اموال این سرمایه‌گذار ایرانی در جهان بودند. پس از انقلاب این دو ساختمان به بنیاد مستضعفان تحویل داده شد.

موضوع خبر: